flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Перемишлянському районному суді Львівської області

 Затверджено

Зборами суддів Перемишлянського районного суду Львівської області

Протокол від  21.09.2015 р.  №8

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Перемишлянському районному суді Львівської області

 

Загальні положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Перемишлянському районному суді Львівської області (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) у Перемишлянському районному суді Львівської області (далі - Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року 30  (у редакції рішення Ради суддів України від 02.04.2015 року 25) відноситься до повноважень зборів суддів Перемишлянського районного суду Львівської області.

Засади враховують можливість реалізації суддями функцій зі здійснення правосуддя з урахуванням штатної чисельності суддів, наявної у суді кількості залів судових засідань, раціонального використання робочого часу як з метою належної підготовки суддів до розгляду справ, так і з метою виконання повноважень, що безпосередньо не пов’язані зі здійсненням правосуддя.

Порядок документообігу у суді регламентується Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення), Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційному суді АРК та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, процесуальним законодавством та цими Засадами.

 

Категорії складності справ у суді

Коефіцієнт складності адміністративних, кримінальних, цивільних справ та справ про адміністративні правопорушення встановлюється згідно додатку.

Коефіцієнт справ, що підлягають розподілу для розгляду суддею, у разі виконання ним адміністративних повноважень голови суду, становить – 0.7.

 

Спеціалізація суддів з розгляду судових справ

У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень та кримінальних справ про обвинувачення неповнолітніх (малолітніх) осіб. Спеціалізація суддів визначається із розрахунку розподілу не менше двох суддів на одну спеціалізацію.

Кримінальні провадження або кримінальні справи про обвинувачення неповнолітніх (малолітніх) осіб розглядають судді, уповноважені зборами суддів.

З числа суддів Перемишлянському районному суді суду обирається слідчий суддя та запасні слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом. Запасні слідчі судді виконують повноваження слідчого судді у разі перебування слідчого судді у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, в разі заявлення відводу (самовідводу) тощо. Слідчі судді (суддя) обираються зборами суддів цього суду за пропозицією будь-якого судді цього суду на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. Слідчий суддя не звільняється від виконання обов’язків судді першої інстанції, проте здійснення ним повноважень із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні враховується при розподілі судових справ та має пріоритетне значення.

 

Засади формування колегії суддів

Якщо, у випадках передбачених процесуальним законодавством, судова справа підлягає розгляду колегією суддів, то склад колегії суддів визначається шляхом автоматичного розподілу.

У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (закінчення повноважень, відсторонення від посади, тривала непрацездатність тощо), який не є головуючим суддею у судовій справі, заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється за допомогою АСДС в автоматичному режимі.

 

Розподіл судових справ між суддями

У суді застосовується:

- автоматизований розподіл судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

- розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

- повторний автоматизований розподіл судових справ.

Розподіл судових справ у суді здійснюється у відповідності до Положення з урахуванням нижчезазначених особливостей.

Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за чотирнадцять днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

- у дні перебування судді у нарадчій кімнаті два і більше календарних днів.

На виконання пункту 2.3.17. Положення, з метою недопущення порушення строків розгляду справи:

1) можуть бути повторно розподілені судові справи, що залишилися нерозглянутими суддею у разі:

- припинення повноважень судді щодо здійснення ним правосуддя;

- звільнення з посади судді;

- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

-  відсторонення судді від посади;

2) можуть бути розподілені між суддями, розподіл справ яким не здійснюється з підстав передбачених абзацами 2-4, 5 (крім днів перебування судді у відрядженні) підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення, судові справи за заявами про відвід слідчого судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово.

У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктами 2.3.44 - 2.3.45 пункту 2.3 Положення, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу, якщо відсутність головуючого судді призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у строки, встановлені чинним законодавством.

У випадку неможливості здійснення судочинства одним слідчим суддею (тимчасова непрацездатність, відрядження, тривале перебування у нарадчій кімнаті тощо), а щодо іншого слідчого судді судові справи не розподіляються з підстав зазначених у абзацах 2-4, 5 (крім днів перебування судді у відрядженні) підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення, розподіл матеріалів, розгляд яких віднесено до компетенції слідчого судді, здійснюється цьому слідчому судді.

Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів, автоматизований розподіл справ за рішенням зборів суддів може здійснюватися без урахування конкретного судді на встановлений період до вирівнювання навантаження. Значною вважається різниця в навантаженні на суддю більш як сорок відсотків у порівнянні з навантаженням на інших суддів (крім голови суду).

У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів і відповідно до вимог підпункту 2.3.55 пункту 2.3 Положення зафіксовано актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату або особи, яка виконує його обов’язки, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо)  здійснюється на підставі резолюції керівника апарату суду (особи, що виконує його обов'язки) з дотриманням принципу черговості, алфавітного порядку та спеціалізації, визначеної зборами суддів.

Справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду після дооформлення автоматизованому розподілу не підлягають і передаються раніше визначеному судді. У разі відсутності судді, в провадженні якого перебувала справа (у зв’язку із відрядженням, знаходженням у відпустці, під час тимчасової непрацездатності) у день надходження справи до суду – судова справа підлягає автоматизованому розподілу.

Кримінальні провадження, які повертались прокурору для дооформлення, усунення недоліків у обвинувальному акті, після повернення до суду розглядає раніше визначений суддя. У разі відсутності судді, в провадженні якого перебувала судова справа (у зв’язку із відрядженням, знаходженням у відпустці, під час тимчасової непрацездатності) у день надходження справи до суду – судова справа підлягає автоматизованому розподілу.

Розгляд судових справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та розгляду в неробочі дні, розглядаються суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні відповідно до графіка затвердженого головою суду.

 

Прикінцеві положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів та вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Дані Засади набирають чинності з дня, наступного за днем їх затвердження, крім розділу 3 «Спеціалізація суддів з розгляду судових справ», який набирає чинності з 20.11.2015 року. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник апарату суду                                                                            У.О. Костишин